Wybory kamienia elewacyjnego

Porady dotyczące wyboru kamienia elewacyjnego

Wykańczasz elewację domu i jesteś na etapie wyboru kamienia? Powinieneś bardzo dobrze przemyśleć swój wybór, bo zadecyduje o końcowym efekcie, trwałości okładziny itp. Nie wiesz czym się kierować podczas zakupów i jak postępować, by być zadowolonym z powziętej decyzji? Zapoznaj się z naszymi poradami, a z pewnością postąpisz właściwie.

  • Zdecyduj się na piaskowiec lub gnejs. To kamienie w postaci łupka, które doskonale znoszą szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, występują w mocno zróżnicowanej gamie kolorystycznej i prezentują się nadzwyczaj szlachetnie.
  • Postaw na neutralną paletę odcieni. Beże, brązy czy szarości świetnie współgrają z każdym kolorem ścian, więc gdy położysz nowy tynk, nie będziesz musiał wymieniać kamiennej okładziny.
  • Kupuj kamień z naddatkiem. Z pewnością konieczne będzie przycięcie płyt, więc weź to pod uwagę w trakcie składania zamówienia. Dlaczego to takie ważne? Bo usprawni prace (nie będziesz musiał na szybko domawiać towaru i czekać kilku dni na realizację) i obniży cenę (przy zakupie większej ilości materiałów często klientom oferowane są atrakcyjne rabaty). Materiał możesz kupować na metry kwadratowe lub na wagę. My zdecydowanie polecamy pierwsze rozwiązanie, bo jest bezpieczniejsze i trudniej o pomyłkę w obliczeniach. Kamień kupowany na wagę może mieć różną grubość, w związku z czym może okazać się, że nie wystarczy do wykonania całej powierzchni. Do szacowanej ilości dolicz jakieś 10-15% zapasu.
  • W trakcie wyboru zwracaj uwagę na cenę za metr kwadratowy, tolerancję grubości płyt oraz ich wielkość czyli format. Wielkość i kształt kamiennych płyt decyduje o finalnym efekcie, więc nie powinieneś ich bagatelizować. Poza tym ma wpływ na tempo pracy i koszty. Oczywiście większe płyty są zdecydowanie droższe, jednak ich układanie idzie sprawniej. Jeżeli zaś chodzi o grubość materiałów, to przekłada się na ilość zaprawy, której trzeba będzie użyć do położenia kamienia. Duże wahania w obrębie tego parametru spowodują, że uzyskanie równej i wypoziomowanej powierzchni będzie wiązało się z użyciem większej ilości kleju, a to wygeneruje dodatkowe wydatki.
  • Kupuj produkty wyłącznie od sprawdzonych i wiarygodnych sprzedawców, którzy dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Powinni pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji, a w razie problemów doradzić.
Social tagging: >

Comments are closed.