Wiertarko-frezarka oraz wiertarka wielowrzecionowa – co warto o nich wiedzieć?

Osoby znające się na obróbce drewna wiedzą, jak ważne są specjalistyczne urządzenia, przy pomocy których można nadać materiałowi pożądaną formę i wyciąć w nim otwory o odpowiednich kształtach i rozmiarach. Szczególnie przydatna w pracy stolarza jest wiertarko-frezarka, wyposażona w bardzo dużą ilość praktycznych funkcji.

 

Wirtarko frezarka
Korzystając z niej można przeprowadzić sporo różnych zabiegów m.in.: wiercenie, wytaczanie, gwintowanie, obtaczanie, toczenie i frezowanie. A zatem, można powiedzieć, że jest ona w stanie zastąpić kilka innych urządzeń. To z kolei powoduje, że kupując wiertarko-frezarkę ograniczamy koszty i automatycznie unikamy konieczności nabywania innych specjalistycznych maszyn.  Ponadto wypada nadmienić, że ich obsługa bardzo łatwa, więc z pewnością poradzą sobie z nią laicy, którzy po raz pierwszy stykają się z tego typu sprzętem. Dodatkowy atut stanowią niewielkie gabaryty, dające możliwość umieszczenia maszyny nawet w niewielkim warsztacie czy w domu  (opcja idealna dla modelarzy).

Nie mniej jednak zamiast niej możemy kupić takie urządzenie, jak wiertarka wielowrzecionowa. Rozmiary i moc tego urządzenia są większe z tym, że posiada ono tylko jedną funkcję – mianowicie  wykonywanie nawierceń w pionie i poziomie. Nie da się zaprzeczyć, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ chcąc wykonać odwiert np. w frontach szafek nie musimy ich zdejmować. Wystarczy tylko przystawić do powierzchni wiertarkę wielowrzecionową, dokonać niezbędnych ustawień i zrobić otwory.

Social tagging: >

Leave a Reply