Tarcza do szlifierki

Tarcza do szlifierki – co musisz o niej wiedzieć

Szlifierka jest urządzeniem szeroko stosowanym nie tylko w dużych przedsiębiorstwach, ale i domowych gospodarstwach. To wszechstronny sprzęt, z którego pomocą można ciąć i szlifować metal, beton, blachy, kamień i ceramikę. Nadaje się również do szczotkowania, polerowania i nadawania konkretnego kształtu wybranemu materiałowi. Oczywiście jej najważniejszym elementem jest tarcza do szlifierki. Z tego artykułu dowiecie się o niej wszystkiego, co konieczne. Zainteresowani? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Tarcza do szlifierki – najważniejsze informacje

  • Tarcze dostępne w sprzedaży nadają się do zastosowania w szlifierkach taśmowych, oscylacyjnych, mimośrodowych i kątowych. Te pierwsze służą do obróbki dużych i płaskich elementów wykonanych z drewna litego. Używa się ich do wyrównywania, wygładzania i oczyszczania zabrudzonych powierzchni. Drugie natomiast służą do wykonywania prac przygotowawczych i wykończeniowych. Posiadają podstawę, do której przytwierdzony jest papier ścierny. Wykonują ruch posuwisto-zwrotny, który wygładza powierzchnię materiału. Jeżeli zaś chodzi o szlifierki mimośrodowe to stworzone zostały głównie do bardzo delikatnego szlifowania oraz usuwania zabrudzeń z wszelkiego rodzaju krzywizn i płaszczyzn. Wyposażone w mocowane na „rzepy” krążki ścierne o średnicach 125 bądź 150 mm. Ostatni typ to szlifierki kątowe, z których pomocą można przecinać lub szlifować metal, blachy, pręty bądź ciąć beton i elementy wykonane z ceramiki np. płytki.
  • Tarcza do szlifierki przeznaczona do cięcia różni się grubością od tej do szlifowania. Grubość tej pierwszej nie przekracza 1-3 mm, natomiast drugiej wynosi ok. 6 mm.
  • Przy pomocy tarczy do szlifierki można wykonać mnóstwo prac budowlanych i remontowych m.in. usunąć zadziory, wygładzić powierzchnie i krawędzie, dociąć płytki i blachy, przeciąć i wygładzić twarde materiały np. kamień, kostkę brukową, beton, pozbyć się rdzy czy wyrównać spawy.
  • Tarcze gruboziarniste świetnie nadają się do obróbki materiałów miękkich i plastycznych, natomiast tarcze drobnoziarniste sprawdzą się przy obróbce materiałów twardych i kutych. Poza tym produkty o miękkiej strukturze należy stosować przy obróbce tworzyw twardych, a te o twardej strukturze do obrabiania materiałów miękkich.
  • Przy wyborze tarczy do szlifierki trzeba zwrócić uwagę na jej przeznaczenie, zastanowić się do czego będzie wykorzystywana oraz jakie są rodzaj i rozmiar szlifierki, na której zostanie zamontowana.

Jeżeli szukasz tarczy do szlifierki dla siebie koniecznie odwiedź stronę www.krzemex.pl

Social tagging:

Leave a Reply