Schody z kamienia

Schody z kamienia – trwałość na lata

Na pewno niejednokrotnie spotkaliśmy się z wykończeniami budynków mieszkalnych czy miejsc użyteczności publicznej, w których stosuje się kamień naturalny. Ten trwały i mocny surowiec jest dowodem na to, że natura jest najlepszą ozdobą i zarazem najtrwalszym surowcem, dzięki któremu możemy urozmaicić nasze wnętrze.

Schody z kamienia naturalnego to dobra propozycja zarówno wewnątrz naszych domów, jak i materiał wybierany na schody zewnątrzne. Odpowiednia obróbka i umiejętności kamieniarskie sprawiają, że kamień który zdecydujemy się umieścić w naszym domu przybierze dowolny kształt i będzie się jeszcze lepiej prezentował. We wnętrzach na schody betonowe zdecydowanie najlepiej wybrać marmur lub granit – jest to rozwiązanie nie tylko pełne uroku, ale także stosunkowo łatwe w montażu. Musimy wiedzieć, że to jeden z najtrwalszych pomysłów – kamień naturalny praktycznie nie ulega ścieraniu, ale aby w pełni cieszyć się jego pięknym wyglądem, niezbędne będzie odpowiednie zaprojektowanie naszych schodów. Tego typu rozwiązanie wygląda elegancko, ale także bardzo oficjalnie i monumentalnie, więc warto zwrócić na to dużą uwagę. Zaletą kamiennych schodów jest także łatwość ich pielęgnacji i utrzymania ich w czystości – wystarcza ciepła woda bez detergentów. W przypadku schodów wewnętrznych stosowany kamień może być dowolny, ponieważ nie są one narażone na opady atmosferyczne. Możemy wybrać więc marmur, granit – rzadziej stawiamy na trawertyn.

Jeśli chodzi o schody zewnętrzne, najpopularniejsze są betonowe stopnie obłożone ceramicznymi płytkami. Nieporównywalnie bardziej wytrzymałe są schody wykonane właśnie z kamieni naturalnych. Są one równie wygodne w montażu co ceramika, ale zapewniają trwałość na wiele lat. Bez obaw, na pewno uda nam się znaleźć odpowiedni materiał – tutaj musimy już trochę pokombinować, ponieważ schody muszą być odporne na ciepło, zimno, mróz i inne niesprzyjające warunki pogodowe. Na szczęście nie ma problemu z dobranie odpowiedniego materiału – pomogą nam w tym na pewno zakłady kamieniarskie, które zajmą się naszym domem. Pamiętajmy, że jeśli zdecydujemy się na kamień naturalny na schodach zewnętrznych, najlepiej wybrać się do fachowca. W marketach budowlanych można trafić na rozwiązania tego typu, jednak ich masowa produkcja sprawia, że częśto tracą na jakości.

Schody z kamienia naturalnego to ładne i gustowne rozwiązanie, które na pewno znajdzie wielu entuzjastów. Na korzyść kamienia przemawia jego trwałość, łatwość pielęgnacji, ale także fakt, że z wielu dostępnych kolorów bardzo łatwo wybrać coś odpowiedniego dla swoich potrzeb. Na pewno spełnią one oczekiwania najbardziej wymagających osób. Nie jest to rozwiązanie tanie, ale zdecydowanie warte zachodu. Możemy być pewni, że posłuży nam wiele lat, więc inwestycja jest jak najbardziej godna uwagi. Możliwości jest bardzo wiele – w każdym wypadku możemy liczyć na indywidualną poradę i projekt, dzięki czemu nasze schody będą się prezentować naprawdę znakomicie. Nie zwlekajmy i czym prędzej zajmijmy się planowaniem wyglądu naszego wnętrza czy też jego otoczenia – elegancja i klasa to coś, co zyskamy w naszym domu wraz z eleganckim wykończeniem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na teamt typów schodów odwiedź tą stronę.

Social tagging: >

Leave a Reply