Popularne narzędzia kamieniarskie

Kamień naturalny to niezwykle twardy materiał, którego obróbka wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Z ich pomocą można go przyciąć, wyszlifować, wykończyć lub nadać mu pożądany kształt. Na rynku znajdziesz mnóstwo dostosowanych do tego produktów, więc wybór tych, które spełnią wszystkie Twoje preferencje może okazać się niełatwy. Z tego też względu postanowiliśmy napisać o tym, które narzędzia kamieniarskie są najpopularniejsze. Mamy nadzieję, że nasz artykuł dostarczy Ci potrzebnej wiedzy i ułatwi selekcję produktów. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Narzędzia kamieniarskie – podstawowy podział

  • Ściernice tradycyjne – dostosowane do pracy na sucho i mokro. Najczęściej można spotkać się ze ściernicami bakelitowymi, magnezytowymi i żywicznymi. Nie brakuje też filców i fibra dysków. Używa się ich do polerowania granitu, marmuru, lastriko, betonu oraz piaskowca. Mają różne średnice i kształty. Odmienna jest także wielkość ich ziaren, którą należy dobierać w zależności od tego, jaki chcemy osiągnąć efekt. Przeważnie przytwierdza się je do szlifierki kątowej lub wiertarki.
  • Narzędzia diamentowe – to wysokiej jakości narzędzia kamieniarskie (ich ogromny wybór znajdziesz na stronie krzemex.pl), które odznaczają się niebywałą trwałością, świetną żywotnością i doskonałą jakością pracy. Do tej grupy produktów zaliczają się m.in. piły, frezy, frezy kształtowe, pady, polerki powierzchniowe i krawędziowe, wałki oraz wiertła. Jeżeli chodzi o piły to przede wszystkim służą do docinania elementów lub przecinania bloków kamienia naturalnego a także do wykonywania otworów pod zlewy i umywalki. Przeważnie używa się ich do pracy na mokro. Z kolei frezy służą do szlifowania i formowania kamienia przy brzegach. Posługując się nimi można im nadać odpowiedni kształt. Dostosowane do pracy na sucho i mokro. Natomiast pady (rzepy) to produkty uniwersalne, które idealnie nadają się do polerowania i szlifowania twardej powierzchni kamienia. Stają się niezwykle przydatne przy wprowadzaniu szybkich poprawek czy modyfikacji. Polerki, jak sama nazwa wskazuje, stworzone zostały do polerowania i wygładzania. Używając ich można osiągnąć efekt lustrzanej tafli. Ostatnie produkty to wałki i wiertła. Te pierwsze pomagają w wykonywaniu żłobień i dopracowywaniu detali np. tworzenia zaokrągleń lub ostrzejszych kantów. Drugie natomiast umożliwiają szybkie i bezproblemowe przygotowanie potrzebnych otworów.
Social tagging: >

Leave a Reply