Okleiniarka i odciągnik wiórów – urządzenia w zakładzie stolarskim

Zajmując się produkcją mebli amatorsko lub zawodowo warto kupić maszyny, dzięki którym wykonywanie pracy pójdzie nam szybciej i łatwiej. Jednym z wielu przydatnych  sprzętów jest bez wątpienia okleiniarka. Stanowi ona urządzenie wielofunkcyjne, z pomocą którego możemy wykonać meble „na gotowo”.

Większość z nich posiada funkcje frezowania, oklejania materiału oraz polerowania go. Ich głównym przeznaczeniem jest wykańczanie brzegów i krawędzi powierzchni drewnianych elastofolem, PCV i ABS. Praca okleiniarki przebiega w kilku etapach, które prezentują się następująco. Najpierw na daną powierzchnię nakładany jest klej, później do podłoża przytwierdzany jest materiał, który później poddaje się frezowaniu. W dalszej kolejności następuje zaokrąglenie obrzeża krawędzi i obcięcie go z obu stron, tak by stał się równy z płytą , do której został przytwierdzony. Profesjonalne okleiniarki są łatwe w obsłudze, mają prostą budowę i sprawdzają się przy oklejaniu powierzchni prostych i giętych.

Jak wiadomo, w trakcie wykonywania mebli, ich szlifowania i nadawania szafkom odpowiedniego kształtu pojawia się mnóstwo drewnianych wiórów. Z łatwością uda nam się je uprzątnąć, jeśli użyjemy odciągnika wiórów.  Wspomniane urządzenia zaopatrzone są w wymienne worki oraz kółka, które sprawiają, że maszyna staje się mobilna i można ją przestawić w dowolne miejsce. Cechami wyróżniającymi odciągnik wiórów są także cicha i wydajna praca. Oba opisane urządzenia stanowią niocenioną pomoc przy wykonywaniu mebli, więc po prostu warto je mieć.

Social tagging: >

Leave a Reply