Kamień w domu – co z niego zrobić

Kamień w domu – możliwe zastosowania

Z kamienia naturalnego można zrobić mnóstwo rzeczy. Ilość jego zastosowań, zwłaszcza jeśli chodzi o wykończenia wnętrz, jest przeogromna. Można nim wyłożyć ścianę, podłogę, a nawet stół! Jak stosować kamień w domu? Kilka pomysłów znajdziesz poniżej.

Kamień w domu – pomysły na jego zastosowanie

Kamień naturalny urzeka szlachetnym wyglądem. Jest trwały, wytrzymały i odporny na uszkodzenia, co daje ogromne pole do popisu. Co można z niego zrobić i do czego wykorzystać? Parę podpowiedzi zamieszczamy poniżej:

  • Podłoga – kamień naturalny ma świetne parametry techniczne, nie ściera się zbyt szybko, a po impregnacji nie chłonie wody, w związku z czym można nim wyłożyć podłogę lub schody. Granitowa lub marmurowa posadzka pięknie się prezentuje, nie zużywa się tak szybko, a w razie potrzeby można ją odnowić. Dlatego też jej wykonanie można potraktować jak inwestycję na lata. Co ważne, pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz, trzeba tylko odpowiednio dobrać kolory i postawić na właściwy wzór.
  • Ściana – kamienne płyty można wykorzystać do obłożenia ściany. Świetnie zamaskują nierówności, ukryją plamy i zabezpieczą powierzchnię przed zabrudzeniami (mowa w szczególności o miejscu między szafkami kuchennymi i ścianie w pobliżu umywalki). Występują w wielu cudownych odcieniach, więc z ich dopasowaniem do wyglądu całej aranżacji nie powinieneś mieć żadnych trudności.
  • Blat – chcesz mieć kamień w domu, ale na niezbyt dużej powierzchni? Postaw na kuchenne lub łazienkowe blaty. Są odporne na uszkodzenia, higieniczne, łatwo je utrzymać w czystości, a ich wytrzymałość przewyższa wszystkie inne dostępne na rynku produkty. Niestety ich wysoka cena sprawia, że nie każdy może sobie na nie pozwolić, jednak warto odłożyć trochę grosza i się na nie zdecydować, bo to zakup na lata. Doskonale wpisują się w każdą stylistykę, a różnorodność odcieni sprawia, że niełatwo zdecydować się na jeden kolor.
  • Stół – odłamki kamienia o nieregularnych kształtach można wykorzystać do ozdobienia powierzchni stołu. Wystarczy ułożyć z nich ciekawy wzór i przytwierdzić je do blatu. Oczywiście wcześniej należy stosownie przygotować pod to podłoże.
  • Obudowa – kamień naturalny wykazuje wysoką odporność na działanie wysokich temperatur. Jest też niepalny, więc idealnie nadaje się do wykonania obudowy kominka. Ozdobi go, nada mu luksusowego charakteru i sprawi, że będzie wyglądał bardziej elegancko. Taki kamień w domu będzie mocno zwracał na siebie uwagę, zatem czegóż chcieć więcej?
  • Różnego rodzaju akcesoria – pewnie niewiele osób wie, ale z kamienia można też zrobić akcesoria kuchenne np. deski do krojenia czy płyty do pieczenia mięsa lub pizzy. Niewielkie kawałki świetnie też spisują się w roli podstawek pod figurki, statuetki, puchary itp. Z ich pomocą twoja kolekcja będzie wyglądać jeszcze piękniej i okazalej!
Social tagging: >

Leave a Reply